Lokata Twoją gwarancją

Dziś jest: Wtorek, 25 lutego 2020, Imieniny: Cezarego, Wiktora
Słownik finansowy

Wybierz pierwszą literę hasła:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Sonda

Czy odczuwasz skutki kryzysu?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Lokaty

2017-02-10

Lokata Twoją gwarancją

Nie każdy z nas jest stworzony do oszczędzania. Istnieje zbyt wiele pokus i niespodziewanych sytuacji, które wymagają naruszenia naszych oszczędności... Właśnie przez to cały czas brakuje nam pieniędzy na to, czego pragniemy. Czy można coś z tym zrobić? Czy można sprawić, że zaoszczędzone pieniądze nie tylko się nie rozejdą niczym świeże bułeczki w piekarni, ale jeszcze się pomnożą - i to bez żadnego ryzyka? Okazuje się, że jak najbardziej! Pomoże w tym odpowiednia lokata

Czym jest lokata? 

Lokata to umowa zawierana pomiędzy bankiem a klientem, na mocy której powierza on placówce bankowej swoje oszczędności na określony czas. Czyni to oczywiście nie z dobroci serca, ale dlatego, że bank zobowiązuje się do wypłacenia odsetek za fakt, że właśnie na tej konkretnej lokacie klient zdecydował się ulokować pieniądze. Obecnie, kiedy banki pojawiają się dosłownie wszędzie, klientów zalewa ilość ofert, dzięki którym mogą ulokować swoje pieniądze. Jednak w przypadku lokat, tak jak w przypadku innych produktów bankowych, warto najpierw zrobić rozeznanie rynku, aby mieć pewność, że wybrana przez nas lokata jest najlepszym wariantem z możliwych.

Dlaczego warto?

 

Niewątpliwe, co ucieszy wszystkich tych, którzy nie są w stanie powstrzymać się od podbierania oszczędności, wielkim plusem lokaty jest to, że pieniądze znajdujące się na niej, są w pewien sposób zamrożone. Nie można więc w dowolnej chwili przelać ich na swoje konto – w tym celu trzeba pojawić się w oddziale swojego banku i zlikwidować lokatę przed czasem, co wiąże się często z utratą odsetek. Dlatego właśnie jest to takie dobre rozwiązanie – siłą rzeczy, z racji tego, że wymaga to od nas sporego zaangażowania, nie ruszamy założonych lokat. Innym powodem, dla którego wiele osób decyduje się na taką formę oszczędzania jest to, że lokata pozwala również zarobić i to bez najmniejszego wysiłku czy ryzyka. W zależności od tego, jakie oprocentowanie jest nałożone na daną umowę, taki zysk zostanie naliczony w chwili, kiedy lokata dobiegnie końca.Rodzaje lokat

 Lokata to bardzo popularna propozycja w różnych bankach. Różnią się one jednak zarówno oprocentowaniem, jak i terminowością. Można wybrać lokatę na okres krótki, jak na przykład trzy miesiące, ale również na okres dłuższy, na przykład trzy lata. W dużej mierze jest to powiązane również z oprocentowaniem. O wiele korzystniejsze jest zawsze oprocentowanie na lokacie założonej na dłuższy okres czasu. W przypadku krótkiej lokaty musimy się liczyć z tym, że odsetki będą niższe. Logiczne jest również to, że o wysokości odsetek decyduje kwota kapitału, jaki został zdeponowany w banku.

 

Lokaty mogą charakteryzować się oprocentowaniem zmiennym lub stałym. Każdy bank zaproponuje nam odpowiednie rozwiązanie, aczkolwiek przeważnie przyjęte jest, że lokata krótkoterminowa jest oprocentowana w sposób stały, czyli od razu wiadomo, jaką kwotę odsetek dostaniemy. W przypadku lokat długoterminowych stosuje się często oprocentowanie zmienne, które może wahać się na korzyść lub też niekorzyść klienta.

 

Daj sobie pomóc

 Wybór dobrej lokaty nie należy z pewnością do najprostszych, ponieważ na rynku obecnie nie brakuje rozmaitych ofert. Co zatem zrobić? Najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do oddziału banku i porozmawianie z konsultantem. Przedstawi on wszystkie plusy danej lokaty, nakreśli zyski i odpowie na nurtujące pytania. Wtedy już nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby zdecydować się na konkretną lokatę.

 


» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

Szukaj w serwisie:

Sprawdź ofertę lokat on-line:

» Lokaty i obligacje
» Lokaty strukturyzowane

Najnowsze firmy w bazie

emivio Ubezpieczenia Agent...

Ubezpieczenia dla Ciebie, Twoich Bliskich i Twojego Biznesu Dom, Mieszkanie, Samochód,...

CAPITAL PARTNER

CAPITAL PARTNER to firma doradcza posiadająca wieloletnie doświadczenie w obsłudze...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7finanse.pl, dodaj swój e-mail:

Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.