Bezpieczne lokowanie pieniędzy – czy to możliwe?

Dziś jest: Wtorek, 25 lutego 2020, Imieniny: Cezarego, Wiktora
Słownik finansowy

Wybierz pierwszą literę hasła:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Sonda

Czy odczuwasz skutki kryzysu?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Lokaty

2016-04-06

Bezpieczne lokowanie pieniędzy – czy to możliwe?

Od jakiegoś czasu nosisz się z zamiarem przeniesienia swoich gromadzonych oszczędności w jakieś bezpieczniejsze miejsce niż skarbonka, skarpeta czy zwykłe konto bankowe. Czy jednak lokowanie pieniędzy gdziekolwiek jest bezpieczną opcją? I czy to się w ogóle opłaca? Wszystko uzależnione jest oczywiście od kwoty, którą dysponujesz i od tego, jakie masz wymagania względem danej inwestycji. O kilku opcjach, a zatem jednocześnie ich wadach i zaletach, opowiemy w najnowszym materiale. Mamy nadzieję, że rozwiejemy przynajmniej część Twoich wątpliwości.

Konto oszczędnościowe dobre na początek

Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z oszczędzaniem, dobrym pomysłem będzie dla Ciebie otwarcie konta oszczędnościowego, które obecnie w wielu bankach dołączane jest niejako „gratis” do zwykłego konta bankowego. Jego założenie nie zajmie Ci zbyt wiele czasu, a z całą pewnością nie pożałujesz tej inwestycji. Wystarczy wypełnić poprawnie prosty formularz, który pozwoli Ci co miesiąc regularnie odkładać na to konto pewne środki pieniężne, które będą pracowały na siebie. Niezależnie od tego, czy będzie to mała czy niewielka kwota, Twoje pieniądze będą pracowały na siebie, a procent z nich na pewno Cię ucieszy. Co więcej, będziesz mieś do nich stały dostęp, dzięki czemu będziesz czuć się pewniej, na wypadek jakiś nieprzewidzianych wypadków losowych.

Lokata bankowa dla większych kwot

Opcją, która wydaje się być jeszcze bardziej korzystna, szczególnie dla osób, które mają pewną i stabilną sytuację finansową, jest lokata bankowa, taka jak https://www.getinbank.pl/klienci-indywidualni/oferta/lokaty/. To właśnie tego typu produkty bankowe przewidziane zostały dla wszystkich osób dysponujących nieco większym kapitałem, który na jakiś czas może zostać „zamrożony”. Chodzi o to, że oczywiście będzie on na siebie pracował i zarabiał pewien procent, jednak warunkiem założenia lokaty jest nierozwiązywanie jej w pewnym okresie czasowym.  Jeśli nie masz takiej potrzeby, bo finansowo czujesz się pewnie, powinieneś skorzystać właśnie z tej opcji inwestycji.

Inwestycje w nieruchomości, biznes, itp.

A co z osobami, których oszczędności znacznie przekraczają wyobrażenie przeciętnego Kowalskiego? Dla nich przewidziane są znacznie większe inwestycje niż konta oszczędnościowe i lokaty, które pewnie i tak posiadają. Głównymi propozycjami dla takich osób są nieco mniej bezpieczne, ale przynoszące statystycznie największe zyski, inwestycje w nieruchomości (mieszkania, domy i lokale), biznesy, a także złoto czy papiery wartościowe, akcje i obligacje. Tego typu inwestycje są jednak obciążone ogromnym ryzykiem i bez jakiejkolwiek wiedzy na ich temat, lepiej nie rzucać się na głęboką wodę. W tej sytuacji radzimy douczenie się lub znalezienie odpowiedniego eksperta, który zna się na rzeczy.


» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

Szukaj w serwisie:

Sprawdź ofertę lokat on-line:

» Lokaty i obligacje
» Lokaty strukturyzowane

Najnowsze firmy w bazie

emivio Ubezpieczenia Agent...

Ubezpieczenia dla Ciebie, Twoich Bliskich i Twojego Biznesu Dom, Mieszkanie, Samochód,...

CAPITAL PARTNER

CAPITAL PARTNER to firma doradcza posiadająca wieloletnie doświadczenie w obsłudze...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7finanse.pl, dodaj swój e-mail:

Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.